517-174-776

Tylko po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej ⠀⠀

⠀⠀

Godziny otwarcia: PON-PT: 9:00-20:00 Sobota 9:00-13:00

Terapia Skin Needling

Terapia Skin Needling wykorzystywana jest do:

 • Redukcji zmarszczek – kolagenowa terapia indukcyjna
 • Wygładzania i rozluźniania blizn pooperacyjnych, potrądzikowych, poparzeniowych, rozstępów
 • Redukcji przebarwień – odnawianie melanocytów

 • Skin Needling wykorzystuje naturalne mechanizmy, jakie zachodzą w skórze w trakcie samoleczenia. Zabieg polega na precyzyjnym pokierowaniu sterylnej, jednorazowej igły w odpowiednią warstwę naskórka, w miejscu dotkniętym problemem (zmarszczka, blizna, przebarwienie pigmentacyjne). Wtargnięcie igły wykrywane jest przez receptory nerwowe skóry, a następnie informacja przekazana jest do mózgu. Rozpoczyna się proces uwalniania czynników wzrostowych, zwiększenia produkcji kolagenu potrzebnego do odnowy uszkodzonego miejsca. Bogactwo kolagenu, które dociera do nakłutych tkanek , odnawia uszkodzone komórki, wypełnia zagłębienia blizn i zmarszczek od dołu, unosząc je, dzięki czemu wygładzają się. Następuje poprawa jakości, grubości, kondycji skóry, która jest zauważalna przez wiele miesięcy. Chociaż widać natychmiastową poprawę, wewnętrzne procesy regeneracyjne, wygładzenie skóry trwają przez następne 6 miesięcy.


  W przeciwieństwie do laserów i dermabrazji, zabieg skin needling stymuluje wytwarzanie kolagenu w skórze właściwej , nie uszkadzając przy tym skóry.


  Terapia może być powtarzana 2 razy w roku w liniach zmarszczek i blizn. Zabieg wykonywany jest po wcześniejszym znieczuleniu, jednorazowymi, sterylnymi kartridżami za pomocą urządzenia BioEvolution Margo Laser do makijażu permanentnego.


  Zabieg charakteryzuje krótki czas gojenia. Bezpośrednio po zabiegu, na skórze, w miejscu nakłuwania pojawiają się drobne strupki, różowo-czerwone zadrapania, przypominające zadrapania kota, utrzymujące się do kilku dni – w zależności od trudności czy głębokości leczonego obszaru, około3-4 dnia strupki odpadają wraz z myciem. Następnego dnia po zabiegu można zastosować makijaż mineralny na twarz.  Redukcja zmarszczek:


  Skin Needling (leczenie indukcyjne kolagenem) jest unikalnym procesem, który wspomaga wydobycie naturalnego kolagenu skóry w obszarach, gdzie nastąpił jego zanik. Jest doskonałą alternatywą dla botoksu, idealnym zabiegiem dla osób, które boją się ostrzykiwania. Można wykonywać go na wrażliwych obszarach. Zabieg wykazuje skuteczność w niwelowaniu zmarszczek na twarzy: bruzdy czołowe, lwia zmarszczka, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki „palacza”, okolice podbródka, zmniejszanie „kurzych łapek”, dolna powieka, jak również na szyi, dekolcie, dłoniach.


  W efekcie terapii, elastyczność skóry, wszelkiego rodzaju zmarszczki, bruzdy ulegają zauważalnej poprawie i spłyceniu. W przeciwieństwie do mezoterapii mikroigłowej, którą wykonuje się na dużym obszarze skóry, przy terapii Skin Needling kierujemy nakłucia w poszczególne szczeliny zmarszczki, działamy konkretnie na dany problem, w konkretnym miejscu. Zabiegi mezoterapii mikroigłowej mogą być stosowane jako uzupełnienie do zabiegów Skin Needling i stanowią wówczas terapię skojarzoną.  Wygładzanie i rozluźnianie blizn:


  Skin needling powoduje rozbicie i uwalnianie włóknistych pasm kolagenowych z tkanek przykurczonych, pokrytych bliznami, a następnie ich przebudowę w zewnętrznej warstwie skóry. Blizny poparzeniowe, chirurgiczne, potrądzikowe, poparzeniowe, rozstępy, które zostały wypaczone przez nadmiar produkcji kolagenu ulegają, w wyniku tego zabiegu, zmiękczeniu, zmienia się konsystencja blizny, stają się wygładzone i spłaszczone. Zwiększa się również zakres ruchu obszaru skóry pokrytego blizną, w większości przypadków klienci odzyskują całkowity zakres ruchu. Podczas zabiegu zostaje nakłuty sterylną igłą obszar blizny i tym samym zostaje wysłany do mózgu sygnał o rozbiciu włóknistych pasm w bliźnie. Skuteczność terapii zależy od liczby zabiegów jak i ciężkości przykurczu tkanek. Rezultaty tego zabiegu są często zdumiewające.  Redukcja blizn potrądzikowych:


  Nakłucie skóry w obszarach pokrytych bliznami potrądzikowymi powoduje wygładzenie włóknistych pasm w bliznach, daje to większą elastyczność, następuje znaczna poprawa w wyglądzie, wypełniają się zagłębienia i wżerki blizn.  Redukcja przebarwień:


  Redukcja przebarwień następuje w wyniku odbudowy melanocytów, a co za tym idzie produkcji melaniny ( pigment skóry). Stymulowanie melanocytów w naskórku wspomaga usuwanie białych plam skórnych, plam starczych jak również obszarów zabarwionych na ciemniejsze odcienie. Po terapii przebarwione obszary powracają do naturalnego odcienia skóry pacjenta. W praktyce zabiegi osiągają 90% skuteczności w przywracaniu skórze odpowiedniej produkcji melaniny. Zabieg polega na nakłuciu sterylną igłą przebarwionych obszarów skóry, do mózgu wysyłana jest informacja, która inicjuje regulację produkcji pigmentu w skórze.  Przeciwwskazania do zabiegu:


 • stany zapalne skóry
 • opryszczka w stanie aktywnym
 • ogólne osłabienie odporności
 • nadwrażliwość skóry
 • anemia, hemofilia, łuszczyca
 • ciąża
 • przyjmowanie leków sterydowych i antybiotyków
 • choroby nowotworowe (wymagana konsultacja lekarska)
 • podwyższona temperatura
 • Czas trwania zabiegu:


  Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości obszaru zabiegowego. Zabieg trwa około 50 minut na jedną partię twarzy lub ciała. Czas ten obejmuje również znieczulenie.  Zalecenia po zabiegu:


 • przez okres 1 tygodnia w miejscu zabiegu używać tylko zaleconych preparatów: Arnica Therapy Rhonda Allison lub Cicaplast, Solcoseryl, Bepanthen- smarować 2xdziennie używając patyczka kosmetycznego
 • nie należy korzystać przez pierwsze 3 dni z sauny, basenu, siłowni, fitness- unikać miejsc zakurzonych
 • przez pierwsze 3dni używać tylko mineralnych kosmetyków kolorowych
 • przez okres 2 tygodni od zabiegu unikać opalania, stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze minimum 30
 • nie można zdrapywać strupków, wykonywać peelingów i innych zabiegów inwazyjnych podczas pierwszego tygodnia po zabiegu intensywnie nawilżać skórę
 • pić dużą ilość wody mineralnej niegazowanej
 • stosowanie w codziennej pielęgnacji preparatów z Wit. A, C, kolagenem, kwasem hialuronowym przyspiesza leczenie po sesji zabiegowej • Zalecana ilość zabiegów:


  W zależności od intensywności problemu i potrzeb zalecana jest ilość 3 – 5 zabiegów, w odstępach co 4-6 tygodni.
  Cena:

  Wygładzanie i rozluźnianie blizn – blizny pooperacyjne, poparzeniowe, potrądzikowe, rozstępy Cena: 190-990 zł.*